close
تبلیغات در اینترنت

مشاوره تلفنی درمان بیماری ها متخصص گیاهان دارویی و طب سنتی حکیم محمد صدیقی

– 09120580638-02165114469–09155077358 – 

مشاوره طب سنتی انلاین در تلگرام

ایدی پاسخگو سوالات پزشکی  @Kh_sedighi
    کانال طب سنتی
https://telegram.me/atarishahjahan

و درمان تمام بیماری ها در طب سنتی و گیاهان داروی

مشاوره 09120580638 - 09155077358

از جمله درمان های:

جنسی+ چاقی و لاغری+دیابت+الزایمر+نازایی+سنگ کلیه+لک های صورت

+سردرد های شدید+دیسک کمر و رگ سیاتیک+پوکی استخوان+تقویت کننده اعصاب،آرام بخش،تقویت کننده قلب،ضدانگل قوی،تصفیه کننده خون.

و درمان معده+درمان تقویت حافظه+درمان یائسگی+درمان...

√ رفع سنگ کلیه.سنگ مثانه.سنگ کیسه صفرا
درمان عفونت و کیستها
√درمان سردرد های میگرنی و سینوزیتی
√درمان بیماری های قلبی و عروقی وتصلب شرائین و واریس
√ درمان آسم و تنگی نفس
√درمان گیاهی مغز و اعصاب و ضد افسردگی
√درمان بیماری پوستی و اگزما
√درمان درد مفاصل و استخوانی و عضلات
سیاتیک رفع ورم عضلات و نقرص 
√رفع بواسیر و شقاق مقعد،سندروم روده،رفع یبوست و اسهال
√رفع ورم معده و روده،ضد نفخ،درمان سوهاضمه و گوارش
√درمان کاهش چربی خون،کلسترول خون،قند خون(دیابت)،فشار خون
√جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو سر و ابرو
√رفع پلاک میکروبی دندان و ضد التهاب لثه و حفره دهان
√درمان بیماری های دستگاه تناسلی(نازایی.و قاعده اور)
و درمان پروستات 
√افزایش شیر مادر،تسکین درد های قاعدگی و انواع بیماری زنان
√برطرف‌کردن بوهای نامطبوع بدن
√تقویت نیرو جنسی و بازگشت نیروی جوانی
√برطرف کردن کم خونی

+دمنوش های مفید+عرقیات مفید+ و هر بیماری دیگری..

درمان با گیاهان دارویی و طب سنتی
حکیم محمد صدیقی
تهران و کرج حضوری میتونید تشریف بیارید وشعبه گیلان رو هماهنگ کنید
شهرستان ویزیت تلفنی و ارسال ازمایشات
در تلگرام واتس اپ و سروش
  09120580638-02165114469–09155077358  
 
تنگ کننده واژن با دارو گیاهی ماریانا
کلیک کن روی لینک
حجم دهنده طب سنتی روغن خراطین
   
پودر گیاهی چربی سوز و ضد اشتها 
 
    
درمان نازایی با گیاهان دارویی و طب سنتی
 
 
 
 
عطاری شاه جهان حکیم محمد صدیقی
 
 
 
 
 
 عطاری شاه جهان محمد صدیقی
حکیم محمد صدیقی 
 
 

یک دقیقه وقت بزار و متن بالا رو مطالعه کن

 
 
دغدغه رهبر انقلاب برای جوان انقلابی امروز
loading...

قرارگاه بچـه های آسمونـی

نگاهی كوتاه به تاریخچه روشنفكری در ایران دغدغه رهبر انقلاب برای جوان انقلابی امروز نگاهی كوتاه به تاریخچه روشنفكری در ایران" به قلم شهریار زرشناس، شرح سرگذشتِ روشنفكری از بدو پیدایشش در غرب، تا شكل‌گیری زمینه‌های آن در ایران، و حضور و تاثیرگذاری‌اش در دوران كنونی است. نویسنده كتاب، روشنفكریِ ...ایران را صورتی نازل و بی‌ریشه از روشنفكری غربی معرفی می‌كند و ... منبع: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدض)  باقی را در ادامه مطلب مطالعه کنید...«من…

فروش انیمیشن پیام راشل کوری

http://www.kosar3d.com

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
امام رضا . . . 0 1171 hoojre

دغدغه رهبر انقلاب برای جوان انقلابی امروز

نگاهی كوتاه به تاریخچه روشنفكری در ایران

دغدغه رهبر انقلاب برای جوان انقلابی امروز

نگاهی كوتاه به تاریخچه روشنفكری در ایران" به قلم شهریار زرشناس، شرح سرگذشتِ روشنفكری از بدو پیدایشش در غرب، تا شكل‌گیری زمینه‌های آن در ایران، و حضور و تاثیرگذاری‌اش در دوران كنونی است. نویسنده كتاب، روشنفكریِ ...ایران را صورتی نازل و بی‌ریشه از روشنفكری غربی معرفی می‌كند و ...

منبع: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدض)

 باقی را در ادامه مطلب مطالعه کنید...


«من همه‌ى دغدغه‌ام اين است كه جوان انقلابى امروز، نداند ما بعد از چه دورانى، امروز در ايران مشغول چنين حركت عظيمى هستيم. تاريخچه‌ى اين صد و پنجاه، دويست سال اخير از دوران اواسط قاجار به اين طرف؛ از دوران جنگ‌هاى ايران و روس به اين طرف را بخوانيد و ببينيد چه حوادثى بر اين كشور گذشته است. يكى از اين حوادث، ايجاد جريان روشن‌فكرى وابسته است.»۱

 
كتابِ "نگاهی كوتاه به تاریخچه روشنفكری در ایران" شرح سرگذشت روشنفكری در همین دوره تاریخی است. روی جلد اول چوب كبریتی روشن میان دو انگشت و طرح جلد دوم دو چوب قرار گرفته‌اند كه در بدو روشن شدن‌ خاموش شده‌ است! جلد اول به پیدایش روشنفكری و نسل اول آن در دوره مشروطه می‌پردازد و جلد دوم نسل دوم این جماعت و تا دوران پهلوی را .

روشنگری بیانگر جهان‌بینی و بینش حاكم بر دوران بسط و گسترش تمدن غرب است. و دارای چنان اهمیتی است كه جریان غالب تفكر قرن هجدهم در غرب را با آن می‌شناسند. در فلسفه جدید، از دكارت به این سو، عقلی پدیدار شد كه هرآن‌چه را روشن نبود، مردود می‌انگاشت. دكارت، عقل اومانیستی را معیار نهایی كشف حقیقت اعلام می‌كرد و بشر را بی‌نیاز از هدایت وحیانی و آسمانی. او در طلب احكامی بود كه بدیهی و روشن باشند. روشنفكری در ادامه فلسفه دكارت به وجود آمد. روشنفكران نیز در جهت ترویج و تبیین آداب و مشهورات امانیستی عمل می‌كردند.
اما آنچه در ایران با عنوان روشنفكری سربرآورد، در قیاس با روشنفكریِ غرب، ماهیتی تقلیدی داشت. و صورتی ظاهری از آن بود. جریان روشنفكری در ایران محصول تطور طبیعی تاریخ ما نبود. روشنفكران و متجددان ایران مقلدانی ظاهرگرا بودند كه پیشرفت كشور را در وابستگی به استعمارگران می‌دیدند. و بر این باور بودند كه «اصلاح» و بهبود اوضاع كشور از مسیر ورود سرمایه‌‌های مادی و معنوی غرب می‌گذرد. میرزا ملكم‌خان ناظم‌الدوله كه از پیشگامان روشنفكری در ایران است می‌گفت باید «دقیقا مثل اروپا عمل كرد». روشنفكری در ایران از زمان فتحعلی‌شاه قاجار ظهور كرد. و از ابتدا بنایی غیر دینی داشت.۲ «غرب مسلط به فناورى و علم، روزى كه خواست در ايران، پايگاه تسلط خودش را مستحكم كند، از راه روشن‌فكرى وارد شد. از ميرزا ملكم‌خان‌ها و امثال اين‌ها، تا تقى‌زاده‌ها، اين روشن‌فكرى دوران قاجار است كه بيمار متولد شد. روشن‌فكرى ايران، متأسفانه بيمار و وابسته متولد شد.»۳
 
"نگاهی كوتاه به تاریخچه روشنفكری در ایران" به قلم شهریار زرشناس، شرح سرگذشتِ روشنفكری از بدو پیدایشش در غرب، تا شكل‌گیری زمینه‌های آن در ایران، و حضور و تاثیرگذاری‌اش در دوران كنونی است. نویسنده كتاب، روشنفكریِ ایران را صورتی نازل و بی‌ریشه از روشنفكری غربی معرفی می‌كند و می‌گوید مقدمه اقدام عملی جهت درهم شكستن ساختار كنونی غرب‌زدگیِ شبه مدرن و عبور تاریخی از آن، شناخت مبنایی و تئوریك غرب بر پایه خودآگاهی دینی است. ایده اصلی او، تبیین وضعیت روشنفكری در ایران، و شرح بیگانگی و تقابل آن با پیشینه تاریخی كشور است. به ادعای نویسنده استراتژی روشنفكری در ایران، استحاله هویت دینی نظام و تبدیل آن به یك رژیم سكولار است و خطرِ روشنفكری نئولیبرالی پس از انقلاب، تهاجم در برابر اسلام فقاهتی است. رویارویی‌ای كه به نبرد سرنوشت تاریخ و مردم خواهد انجامید. از همین روست كه زرشناس پس از توضیح بنیان‌های نظری پیدایش روشنفكری در غرب و بیان ریشه‌های خودبنیاد تفكر غربی، مدعی تضاد ذاتی و مبنایی حقیقت روشنفكری با دین و دیانت و گوهر قدسی و وحیانی آن می‌شود.

    جستار: مجموعه سخنان
رهبر انقلاب درباره «روشنفكری»
كتاب، در دو جلد توسط انتشارات كتاب صبح (۱۳۸۷) به چاپ رسیده و مشتمل بر هفت فصل است. آغاز آن تبیین ماهیت و پیشینه روشنفكری در غرب به منظور شناخت بهتر ماهیت روشنفكری در ایران است. فصل دوم به توضیح ویژگی‌های روشنفكری، مفهوم غرب‌زدگی شبه‌مدرن و گرایش‌ها و شاخه‌های روشنفكری در ایران اختصاص دارد و فصول بعدی درباره ادوار تاریخی روشنفكری در ایران است. كه از این قرارند:

    نسل اول و دوم روشنفكری در عصر مشروطه
    روشنفكری در دوره پهلوی اول
    روشنفكری در دوره پهلوی دوم
    روشنفكری پس از انقلاب اسلامی

هر فصل با تحلیلی عمومی از دوره تاریخی مورد بحث آغاز می‌شود و با معرفی اندیشه و بررسی عملكرد چهره‌های شاخص روشنفكری در آن دوره (در فصل سه و چهارِ جلد دوم، احزاب و سازمان‌های روشنفكری) ادامه می‌یابد. نویسنده با تقسیم تاریخ ایران به چهار دوره‌ی:
الف: كهن (ماقبل سلطه هخامنشیان)
ب: تمدن كلاسیك ایران باستان (از سیطره قبیله پارس تا شكست یزدگرد سوم)
ج: تمدن كلاسیك ایران پس از اسلام (از قرن اول هجری تا قرن چهاردهم و ظهور مشروطه)
د: دوره سیطره غرب‌زدگی و تجدد گرایی (پس از مشروطه)

مقطع پایانی را موضوع اصلی كتاب، و زمینه شكل‌گیری روشنفكران عنوان می‌كند. زرشناس در توضیح ویژگی‌های روشنفكران (شبهه روشنفكران) در این دوره، آنان را این‌چنین توصیف می‌كند: «وابسته به استعمار و لژهای فراماسونری، زمینه‌ساز سرمایه‌سالاری و امپریالیسم جهانی، فاقد پشتوانه عمیق و جدی فلسفی، در خدمت استبداد مطلقه رضاخانی و مروج پایه‌های فرهنگی و سیاسی آن رژیم»۴
 
ویژگی كتاب تقسیم‌بندی فصول آن به دوره‌های تاریخیِ حضور روشنفكران در ایران و معرفی چهره‌های شاخص جریان روشنفكری در هر دوره است. البته توجه به این نكته نیز ضروری است كه لحن نویسنده در توصیف اشخاص، در مواردی از زبانِ علمی متناسب با چنین پژوهشی فاصله گرفته و به بیانیه‌ای علیه آنها مانند می‌شود. انتخاب این زبان در پژوهشی با مختصات كتاب مذكور، از دقت متن می‌كاهد و ارتباط اقناعی آن با خواننده را كم اثر می‌كند. به عنوان نمونه نویسنده در توصیف شخصیت تیمورتاش، او را «مردی پرانرژی، قدرت طلب، شهوت‌ران، شارلاتان صفت، متجدد مآب و روشنفكر صفت»۵معرفی می‌كند. طبیعی است كه ارتباط این توصیفات با ماهیت روشنفكری چیزی نیست كه با صرف ادعای نویسنده و ردیف كردن عباراتی این‌چنین اثبات شود. و نیازمند توضیحاتی بیشتر و دقیق‌تر است. از سوی دیگر ممكن است معرفی اشخاص، احزاب و جریان‌های روشنفكری و توضیح اجمالیِ «عمل» آنها، ارتباط كلیِ آن با ماهیت روشنفكری را كم‌رنگ ‌كند. و خواننده را از دقت و تامل در «ماهیت» روشنفكری باز دارد.
 
تامل و دقت در این مقطع از تاریخ معاصر ایران، كلید فهم عقب‌ماندگی كشور از جریان تفكر و پیشرفت، و روشن‌كننده ریشه‌های وابستگی و ضعف ایران در این دوران است. عمل سیاسی حاكمان و عهد قراردادهای ننگین و خفت باری نظیر گلستان و تركمانچای و رویتر شاهد كوچكی بر این مدعاست. شاهدی كه نشانه و بروزش قبل و همزمان با حاكمان در روشنفكران دیده شد.

نویسنده همان ابتدا كتاب شكل گیری كتاب را اینطور شرح می دهد: سال‌های متمادی است كه قصد داشته‌ام تا تاریخی جامع، هرچند مختصر، از جریان روشنفكری ایران تهیه نمایم. وقتی شروع به كار كردم دیدم كه برای انجام چنین كاری، زمانی حداقل ۵ – ۶ ساله و تیمی از نفرات پژوهشگر و همراه لازم است؛ بنابراین به انجام یك بررسی بسیار مختصر و تقریبا محدود به برخی چهره‌های برجسته این جریان بسنده كردم.
 
رهبر معظم انقلاب بارها و بارها به موضوع روشنفكری به شكل صریح پرداخته اند و در پاره ای موارد به مصادیق و مواردی از این جریان اشاره داشته اند. ایشان چندی پیش در دیدار جوانان گفته بودند: «امروز در محيطهاى روشنفكرى، كسانى هستند با شكلهاى گوناگون، با قد و قواره‌هاى گوناگون، اينها ما را از شعارهاى مكتبى برحذر ميدارند؛ دوران اوج شعارهاى مكتبى را كه دهه‌ى ۶۰ است، زير سؤال ميبرند؛ امروز هم از تكرار شعارهاى مكتبى و شعارهاى انقلابى و اسلامى، خودشان واهمه دارند و ميخواهند در دل ديگران واهمه بيندازند؛ ميگويند آقا، هزينه دارد، دردسر دارد، تحريم دارد، تهديد دارد. نگاه خوشبينانه اين است كه بگوئيم اينها تاريخ نخوانده‌اند - البته نگاه‌هاى بدبينانه هم وجود دارد - اينها اگر تاريخ خوانده بودند و اطلاع داشتند از سرگذشت و منشأ و مبدأ تمدنهائى كه وجود دارد و همين تمدن مادى
غرب كه امروز ميخواهد دنيا را فتح تصرف كند و اين حرف را نميزدند. بايد بگوئيم اينها بى‌اطلاعند، تاريخ نخوانده‌اند.»
 
منبع: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدض)
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
شیخ حسن .. کلیدت این بود؟؟؟ رنگ بنفش تو نمیتواند خون شهدا را پاک کند...

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
علیرضا جان به پدرت بگو برگردد ... انگار اینجا کسانی خیال سازش دارند....
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
  لینک دوستان
 • تاپ کرک topcrack
 • دارو گیاهی
 • بهترین کرک
 • بهترین کرک
 • بهترین های وبگردی
 • فروشگاه خرید آسان
 • مدل لباس روز
 • مدل لباس روز
 • کسب درامد اینترنتی
 • تبادل لینک
 • فروشگاه هاردی
 • سایت دانش آموزان قره چپق
 • بهترین های معماری
 • ? -?
 • salam
 • پایگاه خبری تحلیلی نذیر نیوز
 • حسیــــن
 • وبلاگ بچه های عمران 88.5 دانشگاه ولی عصر رفسنجان
 • هواداران حاج محمود کریمی - امام خامنه ای
 • دنیای کوچک یک دانشجوی پزشکی
 • بسته آموزشی پرورش مرغ گوشتی
 • پیش به سوی موفقیت در کنکور
 • مرجع پروژه و مقالات دانشجویی
 • بانک مقالات کامپیوتری
 • مباحث ضد فراماسونري
 • مرجع دانلود فیلم و سریال
 • فناوری اطلاعات ایران
 • دست آوردهای روز بشر
 • علم وفناوری روز دنیا
 • انجمن مهندسان جوان
 • ظهور نزدیک است. . .
 • خبرگزاری استان بم
 • مرجع فیزیک کنکور
 • وبلاگ ناگفته ها
 • Game & Program
 • شرمین و ارتین
 • darhampage
 • زبانزد دات کام
 • سرزمین هالیوود
 • خانه دوست
 • koma2011
 • ___ l2ol3in ___
 • یک سرزمین
 • ** تقاطع **
 • adeibstan
 • رنگین کمان
 • تحلیل عامه
 • کشتی کج
 • شوق پرواز
 • برگ پاییزی
 • مصباح133
 • islam90
 • رنگین کمان
 • شاعرانه
 • خشاب
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • پنجشنبه 28 فروردين 1393
 • سه شنبه 26 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • سه شنبه 19 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • جمعه 15 فروردين 1393
 • سه شنبه 12 فروردين 1393
 • جمعه 08 فروردين 1393
 • سه شنبه 05 فروردين 1393
 • جمعه 01 فروردين 1393
 • دوشنبه 26 اسفند 1392
 • پنجشنبه 08 اسفند 1392
 • چهارشنبه 07 اسفند 1392
 • سه شنبه 06 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • سه شنبه 29 بهمن 1392
 • پنجشنبه 24 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • جمعه 03 آبان 1392
 • پنجشنبه 02 آبان 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • چهارشنبه 30 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • سه شنبه 22 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • جمعه 04 مرداد 1392
 • پنجشنبه 03 مرداد 1392
 • شنبه 29 تير 1392
 • پنجشنبه 27 تير 1392
 • سه شنبه 25 تير 1392
 • دوشنبه 24 تير 1392
 • يکشنبه 23 تير 1392
 • جمعه 21 تير 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • چهارشنبه 19 تير 1392
 • سه شنبه 18 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • دوشنبه 10 تير 1392
 • جمعه 07 تير 1392
 • يکشنبه 02 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • يکشنبه 26 خرداد 1392
 • شنبه 25 خرداد 1392
 • جمعه 24 خرداد 1392
 • پنجشنبه 23 خرداد 1392
 • چهارشنبه 22 خرداد 1392
 • سه شنبه 21 خرداد 1392
 • يکشنبه 19 خرداد 1392
 • سه شنبه 14 خرداد 1392
 • يکشنبه 12 خرداد 1392
 • شنبه 11 خرداد 1392
 • جمعه 10 خرداد 1392
 • سه شنبه 07 خرداد 1392
 • شنبه 4 خرداد 1392
 • چهارشنبه 01 خرداد 1392
 • جمعه 27 ارديبهشت 1392
 • چهارشنبه 18 ارديبهشت 1392
 • جمعه 13 ارديبهشت 1392
 • دوشنبه 02 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 13 فروردين 1392
 • پنجشنبه 12 بهمن 1391
 • يکشنبه 01 بهمن 1391
 • پنجشنبه 28 دی 1391
 • يکشنبه 24 دی 1391
 • شنبه 23 دی 1391
 • چهارشنبه 29 آذر 1391
 • جمعه 24 آذر 1391
 • چهارشنبه 17 آبان 1391
 • پنجشنبه 04 آبان 1391
 • يکشنبه 30 مهر 1391
 • شنبه 29 مهر 1391
 • جمعه 21 مهر 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • دوشنبه 17 مهر 1391
 • يکشنبه 16 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 14 مهر 1391
 • سه شنبه 11 مهر 1391
 • دوشنبه 10 مهر 1391
 • يکشنبه 09 مهر 1391
 • سه شنبه 21 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • پنجشنبه 16 شهريور 1391
 • چهارشنبه 15 شهريور 1391
 • دوشنبه 13 شهريور 1391
 • يکشنبه 12 شهريور 1391
 • پنجشنبه 9 شهريور 1391
 • دوشنبه 06 شهريور 1391
 • يکشنبه 5 شهريور 1391
 • شنبه 04 شهريور 1391
 • پنجشنبه 02 شهريور 1391
 • پنجشنبه 2 شهريور 1391
 • سه شنبه 31 مرداد 1391
 • يکشنبه 29 مرداد 1391
 • پنجشنبه 26 مرداد 1391
 • چهارشنبه 25 مرداد 1391
 • سه شنبه 24 مرداد 1391
 • دوشنبه 23 مرداد 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • چهارشنبه 18 مرداد 1391
 • شنبه 14 مرداد 1391
 • جمعه 13 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • يکشنبه 08 مرداد 1391
 • پنجشنبه 05 مرداد 1391
 • سه شنبه 03 مرداد 1391
 • دوشنبه 02 مرداد 1391
 • يکشنبه 01 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • پنجشنبه 29 تير 1391
 • سه شنبه 27 تير 1391
 • جمعه 16 تير 1391
 • پنجشنبه 15 تير 1391
 • جمعه 09 تير 1391
 • چهارشنبه 07 تير 1391
 • سه شنبه 06 تير 1391
 • دوشنبه 05 تير 1391
 • يکشنبه 28 خرداد 1391
 • جمعه 26 خرداد 1391
 • چهارشنبه 24 خرداد 1391
 • سه شنبه 23 خرداد 1391
 • سه شنبه 2 خرداد 1391
 • پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391
 • پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • چهارشنبه 06 ارديبهشت 1391
 • پنجشنبه 31 فروردين 1391
 • جمعه 12 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • شنبه 22 بهمن 1390
 • پنجشنبه 20 بهمن 1390
 • جمعه 7 بهمن 1390
 • پنجشنبه 6 بهمن 1390
 • جمعه 22 مهر 1390
 • پنجشنبه 21 مهر 1390
 • سه شنبه 12 مهر 1390
 • جمعه 8 مهر 1390
 • يکشنبه 3 مهر 1390
 • شنبه 2 مهر 1390
 • جمعه 1 مهر 1390
 • چهارشنبه 30 شهريور 1390
 • سه شنبه 29 شهريور 1390
 • يکشنبه 27 شهريور 1390
 • شنبه 26 شهريور 1390
 • پنجشنبه 24 شهريور 1390
 • دوشنبه 21 شهريور 1390
 • شنبه 19 شهريور 1390
 • جمعه 18 شهريور 1390
 • پنجشنبه 17 شهريور 1390
 • نظرسنجی
  نظر شما در مورد عملکرد روحانی تا کنون چیست؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 351
 • کل نظرات : 167
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 48
 • آی پی امروز : 48
 • آی پی دیروز : 59
 • بازدید امروز : 161
 • باردید دیروز : 117
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 853
 • بازدید ماه : 2,374
 • بازدید سال : 32,462
 • بازدید کلی : 501,505
 • لوگوی ما
  Untitled-16zr4Z.jpg
  دوستان
  طناب دارت را بباف...

  نوای ما...

  لوگوی دوستان

  Reba.ir

  دوستان

  دوستان


  معببر سایبری فندرسک